Husker du UD 3-1 Veiledning i militært lederskap?

Den såkalte "Svarteboka" kom ut på begynnelsen av 1970-tallet og la grunnlag for en stille revolusjon innen lederskap i Hæren. Nå er UD 3-1 oppe til ny vurdering. Spørsmålet er om den har tålt tidens tann?

"Tanker om militært lederskap i utvikling" er en meget interessant samling av innlegg om temaet. Den har vekket debatt internt i Hæren, og anbefales for våre medlemmer. Du kan lese den her, eller laste den ned i pdf-format:

http://www.krigsskolen.no/skoleboker/Tanker-om-milit%C3%A6rt-lederskap-i-utvikling.pdf

Nyheter

Årsmøte og vårmøte
Krigsskolens venner gjennomfører årsmøte den 6. april 2016 kl 1000 i Bataljonssalen på Krigsskolen. Foreløpig saksliste:1. Styrets årsberetning2. Regnskap3. Revisors beretning4. Vedtatt ansvarsfrihet…
Høstmøtet 2015, 18.november 2015
Vel møtt 20. aug. kl 18