22. august 2013

Tradisjon er når noe har blitt gjort tidligere og vi har planer om gjentakelser framover.
22. august 2012 var vi noen som møttes på Holmenkollen og har tenkt å møtes igjen.
Denne gangen er målet å bli enda flere og skape minst trivelige rammer rundt arrangementet.

Tid: Torsdag 22. august kl 18.30 - Oberst Angells fødselsdag.

Sted: Statuen av oberst Angell v/Holmenkollen restaurant - Holmenkollveien 119

Oberst Angell er en fargerik skikkelse i norsk militærhistorie og internasjonalt kjent for sitt arbeid med å spre skisporten til Frankrike og Balkan. Han utga flere krigshistoriske bøker, reiseskildringer og guttebøker, og var bl a den første som gikk på ski - i løytnantsuniform - over Hardangervidda fra Odda til Kongsberg, i mars 1884 og to uker før Nansen. 

Påmelding på Facebook her 


Angell_statue.jpg
Krigsskolens venner ønsker alle våre medlemmer en god sommer!

Nyheter

Årsmøte og vårmøte
Krigsskolens venner gjennomfører årsmøte den 6. april 2016 kl 1000 i Bataljonssalen på Krigsskolen. Foreløpig saksliste:1. Styrets årsberetning2. Regnskap3. Revisors beretning4. Vedtatt ansvarsfrihet…
Høstmøtet 2015, 18.november 2015
Vel møtt 20. aug. kl 18